Web Tasarımı

Web Tasarımı

AFB MEDYA olarak sizlere 2006 yılından bu yana İnternet Reklamı ve Web Tasarım alanında hizmet sunmaktan büyük onur ve gurur duymaktayız. Alanında uzman ekibimizle müşteri memnuniyet odaklı çalışmaktayız. 

Sizlerde Bizimle Çalışmak İsterseniz Bir Telefon Kadar Yakınız Size

7/24 Bilgi İçin: 

Web sitelerine ulaşmak, kullanmak ve hizmet almak adına çeşitli tasarım özelliklerine yer verilir. Öyle ki web tasarım dahilinde bu niteliklerden sonuç alınabilir. Mesela tasarıma bağlı olarak masaüstü cihazlardan, telefonlardan ya da tabletlerden ulaşım sağlamanız mümkün olacaktır. Kullanışlı olması için de özel eklentilere ve pratik tasarıma yer verilir. Son olarak hizmet aşamasında sitenin kuruluş amacı göz önünde bulundurulur. Mesela;

  • E-ticaret amacıyla kurulan web sitelerine özel tasarımlara yer verilir.
  • Blog web siteleri de farklı tasarım özellikleri ile kullanıcılarını karşılamaktadır.
  • Eğitim, sağlık ya da haber gibi çeşitli alanlara hizmet veren sitelerin de tasarımları profesyonel bir şekilde gerçekleşir.

Kısacası ilk önce sitenin kuruluş amacı göz önünde bulundurulur. Beraberinde de firmanın istedikleri doğrultusunda tasarıma geçilir. Özellikle de her firmanın reklama ve müşteri potansiyeline önem verdiği açık durumda. Bu temel niteliklere bağlı olarak tasarımın gerçekleşmesine özen gösterilir.

E-Ticaret Web Tasarımı

Yukarıda da belirttiğimiz gibi web tasarım için ilk önce incelemelere geçilir. Yani sitelerin amaçla doğrultusunda tasarımın gerçekleşmesi esas alınır. Mesela günden güne e-ticaret platformlarının sayısı artış gösteriyor. Bunlar arasında yer almak ve adınızı duyurmak için web tasarım son derece önemli. Özellikle de güvenilir ve pratik tasarımların uygulanması gereklidir.

E-ticarette online satışın gerçekleşmesi için güvenli bir platform oluşturulur. Beraberinde platformun kullanışlı hale gelmesine özen gösterilir. Mesela satışa sunulan ürünlerin görseller, özellikleri ve fiyatları sergilenir. Tüm bu unsurların göze hoş gelmesi ve pratik olması dikkate alınır. Öyle ki siteyi açanların hızlı bir şekilde inceleme yapmaları ve alışverişlerini sonuçlandırmaları esas alınmaktadır.

Blog Site Web Tasarımları

Blog sitelerin web tasarımı e-ticaret platformlarına nazaran daha kolay. Çünkü adı üstünde blog sitelerinde herhangi bir ürün satışına yer verilmez. Sadece tanıtımın ön plana çıktığı açık durumda. Bu nedenle pratik ve şık görsellere sahip olan blog siteleri tasarlanır. E-ticaret sitelerine nazaran daha hoş tasarımlara imza atılması esas alınmaktadır.

Kısacası giriş yapan kullanıcıların gözüne hoş gelmesi hedef alınır. Göze hoş gelen, pratik web siteleri daha fazla kullanıcı çekmektedir. Yani kullanıcıları memnun etmek ve sayısını arttırmak adına tasarım önemlidir. Bu aşamada profesyonel yardım alanların işi daha kolay. Çünkü SEO hizmetler dahilinde reklamın oluşması zor değil.

Kaliteli Web Site Tasarımları

Web tasarımın kaliteli olması, saygınlık açısından önem arz eder. Çünkü firmanın da kaliteli bir duruş sergilemesine etki etmektedir. Bu aşamada kurumsal kimlik oluşturulur ve profesyonel eklentiler dahilinde site tasarlanır. Tasarımın hoş ve güçlü olması da firma tanıtımlarında etkili olmaktadır.

Kısacası kaliteli ve profesyonel site tasarımlarına başvurulması gereklidir. Blog, e-ticaret ya da haber sitelerinin amaçları doğrultusunda tasarımlara geçilir. Nitekim blog sitelerinde görsellik başı çeker. E-ticarette ise güvenlik ve kullanışlı tasarımlar başvurulur.