Yükleniyor
AFB MEDYA / Ankara Web Tasarım Şirketi / Web Sitesi, Web Tasarım,

Copyright ©2008 AFB MEDYA / Ankara Web Tasarım Şirketi / Web Sitesi, Web Tasarım,

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal Medya Reklamları

Çeşitli hizmetlere ev sahipliği yapan web siteleri, tıklanma oranını arttırmak için reklam veriyor. Öyle ki her tıklama neticesinde kazanç getirmektedir. Kazanç elde etmek isteyenler de etkili reklam tekliflerini göz önünde bulunduruyor. Mesela bunlardan bir tanesi sosyal medya reklamları olarak karşımıza çıkmaktadır. Nitekim sosyal medya kullanımının her geçen sene artış göstermesi söz konusudur. Bu sayede;

  • Sosyal medyadan gerçekleşen tüm paylaşımlar bir hayli dikkat çekmekte.
  • Ünlü hesaplardan gerçekleşen reklamlar, müşteri potansiyelini arttırmaktadır.
  • Kullanıcı sayısının artış göstermesi etkili ticareti de beraberinde getirmektedir.

Sonuç olarak reklam veren sitelerin avantajlı hale geldikleri açık durumda. Nitekim reklamlar üzerinden ticari olarak kazanç sağlanır. Mesela e-ticaret ürünlerinin satışı artıl gösterir. Ya da blog siteleri daha popüler hale gelir. Sitelerin kullanıcı sayısı ve tıklanma oranları üzerinden kazanç sağladıkları görülüyor. Kazancın artış göstermesi için de reklamlara başvurulmaktadır.

Sosyal Medya Reklam Alanları

Sosyal medya reklamları denilince ilk akla gelen Instagram oluyor. Öyle ki her 5 kişiden 4’ünün Instagram hesabı bulunuyor. Herhangi bir yaş sınırlaması bulunmadığı için genç - yaşlı herkesin bu hesaptan paylaşımlarda bulunduğu açık durumda. Yine kullanıcı sayısı ve paylaşımlardan dolayı sıklıkla reklam verilmesi de söz konusudur.

Özellikle de ünlü fenomen ve sanatçılar tarafından sık sık reklamlara yer verilir. Güvenilir gelen isimlerin paylaşımları popüler hale geliyor. Yani paylaşılan ürünler, sayfalar ya da siteler birden takipçisini arttırmakta. Bu artış ile beraber sayfa ya da site sahipleri de kazanç elde ediyor. Ancak başta reklam adına ödeme yapılması ve bu şekilde paylaşımlara geçilmesi söz konusudur.

Sosyal Medya Reklam Ücretleri

Sosyal medya reklamları sadece Instagram üzerinden gerçekleşmiyor. Bunun yanı sıra Twitter, Facebook ve Youtube üzerinden de sürekli olarak reklamların sergilenmesi dikkatlerden kaçmıyor. Kısacası en fazla talep gören sosyal medya hesapları üzerinden reklamlar gerçekleşir. Bu aşamada;

  • Reklam vermek isteyenlerin ödeme yapması gerekir.
  • Ödemeler reklamın süresine ve sitenin yapısına göre değişiklik gösterir.
  • Reklamın yapılacağı hesaba bağlı olarak dahi farklı ücretlere yer verilir.

Mesela popüler hesaplar reklam vermek için yüksek bütçeler ayırmaktadır. Henüz çok fazla popüler olmayan sayfalarda ise daha makul ücretlerden reklamların sergilendiği görülüyor. Bu aşamada site sahiplerinin bütçelerini dikkate alarak reklam vermeleri gerekir. Reklama ödenecek olan tutarın geri dönüşü olacaktır. Nitekim reklamlar sayesinde kullanıcı sayısı artış gösterir ve bu durum kazançları da etkiler.

Sosyal Medya Reklamlarının Getirisi

Yukarıda da belirttiğimiz üzere daha popüler hale gelmeniz esas alınır. Dijital ortamda daha hızlı bir şekilde büyümeniz ve erişim sağlanması söz konusudur. Hızlı bir şekilde adını duyurmak isteyen firmalar sosyal medya reklamlarına başvuruyor. Hedefe bağlı olarak doğru bir şekilde reklam gerçekleşir ve istekleriniz karşılanır. Mesela reklam vermek isteyenler yaş sınırı, hedef kitle ve cinsiyet tercihinde bulunabilir.

Yol Tarifi Hemen Ara Çerez Politikası