Yükleniyor
AFB MEDYA / Ankara Web Tasarım Şirketi / Web Sitesi, Web Tasarım,

Copyright ©2008 AFB MEDYA / Ankara Web Tasarım Şirketi / Web Sitesi, Web Tasarım,

Google Reklamları

Google Reklamları

Arama motoru denilince ilk akla gelen Google oluyor. Son verilere göre internet kullanıcılarının %90’ı bu arama motoru üzerinden harekete geçiyor. Adı üstünde arama yaparak diledikleri web ortamlarına giriş yapmaları ve bilgi sahibi olmaları söz konusudur. Bu etkili arama motoru aynı zamanda reklam aracı haline de gelmiştir. Yani Google reklamları dahilinde;

  • Web sitelerinin daha popüler hale geldikleri açık durumda.
  • Kullanımı potansiyelini arttırmak isteyen firmalar reklamlara başvuruyor.
  • Reklam aracı olan arama motoru sayesinde tıklama oranınız her geçen gün artış gösterebilir.

Bu işlemlere yönelik Google Adwords reklamlarının gerçekleşmesi esas alınır. Şöyle ki reklamlar dahilinde sitenin üst sıralara çıkması sağlanır. Arama motorlarında üst sıraya çıkan siteler başta güven vermekte. Beraberinde daha popüler geldikleri için tercih edilmektedir.

Google Reklam Planlamaları

Google reklamları için önce plan ve proje gerçekleştirmeniz gerekir. Nitekim bu kapsamlı ağa katılmadan önce bütçe ayarlamak önem arz ediyor. İlk başta reklam için ne kadar limitiniz olduğunu sorgulamanızda fayda var. Bunun yanı sıra başlıklardan URL’ye kadar tüm detaylar göz önünde bulundurulmalıdır. Hatta planlama sırasında reklamın sergilenmesi gereken ülkeler dahi tercih edilebilir.

Hedef kitlenizi dahi seçerek reklam verebilirsiniz. Yaş aralığından cinsiyete kadar tüm kategoriler ayrı ayrı sıralanır. Kısacası reklamların firmaların isteğine göre şekillenmesi esas alınır. Tüm bu faktörlere göre arama motoru üzerinden reklamın gerçekleşmesi sağlanır. Böylece popüler hale gelen sitenin getirisi daha yüksek olacaktır.

Google Reklamlarında Anahtar Kelime

Arama motorları kelimeleri dikkate alır ve yönde sonuçları sergiler. Yine Google reklamları için de kelimeler bir hayli önem arz etmektedir. Nitekim reklam verecek olan firmanın doğru kelimeler seçmesi gerekir. Hem Google tarafından kabul edilen hem de arama hacmi yüksek olan kelimeleri göz önünde bulundurmak gerekir. Bunun için;

  • Web sitesinde bulunan hizmetlere göre reklam kelimelerini seçmeniz gerekir.
  • İnternet kullanıcıları bu hizmete yönelik hangi kelimeleri kullanıyor öğrenmenizde fayda var.
  • Sade ve kısa olan kelimelerin Google’da daha fazla talep gördüğü açık durumda.

Sonuç olarak en çok aranılan kısa ve net kelimeler reklamın güçlü olmasını destekler. Merak edilen kelimeler sayesinde Google reklamlarının istenildiği şekilde sonuç vermesi mümkün olacaktır. Yani reklamı gerçekleşen sitelerin ziyaretçi sayıları günden güne artış gösterir. Tıklamanın artması da beraberinde reklam olmaksızın üst sıralara çıkmanızı destekleyecektir.

Güvenilir Web Site Reklamları

Reklamlarda dikkate alınan tek unsur anahtar kelimeler değil. Bunun yanı sıra Google tarafından güvenlik unsurları da temel alınır. Şöyle ki güvenlik alanlarına sahip olan sitelerin reklamları gerçekleşir. Güvenlik ve kalite kontrolleri neticesinde web site reklamlarına yer verilir. Özellikle de yazılımı güçlü ve güncel olan sitelere yönelik reklam verilmektedir. Yani site yazılımı ve tasarımı kontrol edildikten sonra reklam verilmesi gereklidir.

Yol Tarifi Hemen Ara Çerez Politikası